Pompy ciepła Termeo

W nowoczesnych systemach gruntowych pomp ciepła Termeo energię cieplną pobiera się bezpośrednio z ziemi bądź z wody gruntowej. 

Można dostosować się do każdej konfiguracji terenu wybierając jedno z trzech rozwiązań poboru ciepła:

  1. Pobór pionowy z wykorzystaniem sond geotermicznych.
  2. Pobór poziomy z wykorzystaniem kolektorów, które umieszcza się w ziemi na głębokości 120-150 cm.
  3. Pobór z wody gruntowej z wykorzystaniem studni zasysającej oraz zrzutowej.

Wodny roztwór glikolu lub woda gruntowa odpowiedzialne są za przekazywanie magazynowanej w nich energii poprzez wymiennik płytowy do czynnika R 410A, pracujący w zamkniętym obiegu gruntowej pompy ciepła. Kompresor, który umieszczony jest wewnątrz obudowy urządzenia skutecznie “podnosi” parametry czynnika, umożliwiając przetransferowanie energii pozyskanej w kolektorze geotermicznym, a następnie przeniesienie jej do obiegu rozdziału hydraulicznego w budynku, celem jego ogrzania.

Istnieje możliwość zastosowania ogrzewania ściennego, podłogowego lub grzejnikowego. Ważne jest jednak, aby mieć świadomość tego, że gruntowe pompy ciepła obniżają swoją sprawność kiedy mamy do czynienia ze wzrostem temperatury czynnika grzewczego w instalacji, co w przypadku korzystania z grzejników wymaga, aby były one znacznie przewymiarowane.

Wyróżnienia
AGD SERVICE WIESLAW ZIEBA - Profesjonalny Sprzedawca Oferteo.pl AGD SERVICE WIESLAW ZIEBA - Profesjonalny Sprzedawca Oferteo.pl
Aktualności
29 stycznia 2019
29 stycznia 2019
Kontakt

Chłodnictwo Klimatyzacja Pompy Ciepła
Wiesław Zięba 
48-200 Prudnik, ul.Batorego 38
tel.: +48 77 438 75 47
tel. kom.: +48 604 271 597
tel. kom.: +48 600 726 008 (serwis 24h)
e-mail: zieba.sofath@gmail.com